جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55852
  تاریخ انتشار : 25 تیر 1393 15:30
  تعداد بازدید : 374

  رئیس دیوان عدالت اداری در گفت‌وگو با فارس:

  موضوع حق فنی داروخانه ها در حضور نمایندگان وزارت بهداشت بررسی شد/ آقایان به جای جوسازی به دنبال مجوز قانونی باشند

  رئیس دیوان عدالت اداری با تأکید بر اینکه موضوع حق فنی داروخانه ها در حضور نمایندگان وزارت بهداشت بررسی شد، گفت: آقایان به جای جوسازی به دنبال مجوز قانونی باشند.

  حجت الاسلام محمدجعفر منتظری در گفت وگو با خبرگزاری فارس در خصوص اظهارات وزیر بهداشت مبنی بر اینکه «ای کاش قوه قضائیه در مورد حق فنی داروخانه ها با نظر وزارت بهداشت تصمیم می گرفت»، گفت: به موجب ماده 92 قانون دیوان عدالت اداری زمانی که مصوبه ای ابطال شود و مجددا مشابه همان مصوبه به تصویب برسد رئیس دیوان عدالت اداری مکلف است مصوبه را به صورت فوری در هیأت عمومی مطرح کند.

  وی با اشاره به ماده 92 قانون دیوان عدالت اداری گفت: بر اساس ماده 92 چنانچه مصوبه ای در هیأت عمومی ابطال شود، رعایت مفاد رأی هیأت عمومی در مصوبات بعدی الزامی است، هرگاه مراجع مربوط مصوبه جدیدی مغایر رأی هیأت عمومی تصویب کند رئیس دیوان موضوع را خارج از نوبت و با دعوت نماینده مرجع تصویب کننده در هیأت عمومی مطرح می کند.

  رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه در اینگونه موارد هیچگونه تبادل لایحه ای صورت نمی گیرد، اظهار داشت: در بحث ابطال حق فنی داروخانه 4 نفر از نمایندگان دستگاه مربوطه حضور داشتند و موضوع در حضور آنها بررسی شد و در نهایت با رأی بالای هیأت عمومی مصوبه حق فنی داروخانه ها ابطال شد.

  منتظری در ادامه با تأکید بر اینکه داروخانه ها مجوز قانونی برای دریافت حق فنی ندارند، گفت: اگر آقایان مجوز قانونی دارند ارائه دهند این مجوز ارائه نشده چون اصلا وجود ندارد و اقداماتی که انجام می دهند قانونی نیست.

  وی خطاب به مسئولین وزارت بهداشت گفت: شما هر پولی را که می خواهید از مردم دریافت کنید باید به موجب قانون باشد، ما در مسئله داروسازی و پزشکی نخواستیم ورود کنیم که بگویید موضوع تخصصی است.

  رئیس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: نه وزارت بهداشت و نه کانون داروخانه داران به این مسئله اصرار نکنند و به جای این حرف ها و جوسازی ها به دنبال مجوز قانونی باشند.

  منتظری با اشاره به اینکه با وزیر بهداشت صحبت هایی داشته است، گفت: من به ایشان عرض کردم که دیوان عدالت اداری حاضر است با آنها همکاری کند و مشاوره های حقوقی در این زمینه به آنها ارائه دهد.

  وی تأکید کرد: باید رعایت حق مردم را کرد، آقایان می گویند که داروخانه ها باید برای ارائه خدمت به مردم یک دکتر داروساز داشته باشند، در قراردادها طوری عمل کنید که حقوق دکتر متناسب با شأن او پرداخت شود، مؤسسه داروساز نباید حقوق دکتر را از مردم بگیرد.

  منتظری در پایان خاطر نشان کرد: این مسئله به هیچ عنوان پیچیده نیست، بررسی صورت گرفته و مصوبه ابطال شده بنابراین آقایان در برابر قانون تسلیم باشند و بدانند دریافت حق فنی خلاف است.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
10