جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56086
  تاریخ انتشار : 30 تیر 1393 13:44
  تعداد بازدید : 571

  سخنگوی کمیسیون حقوقی مطرح کرد،

  تصویب طرح ممنوعیت به کارگیری سلاح سرد می تواند آمار زورگیری را کاهش دهد

  سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با تصویب طرح ممنوعیت به کارگیری سلاح سرد می توانیم شاهد کم شدن زورگیری ها باشیم.

  میرهادی قره سید رومیانی در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در خصوص بررسی طرح ممنوعیت به کارگیری سلاح سرد و تشدید مبارزه با جرایم خشونت بار در کمیسیون حقوقی گفت: کلیات این طرح اوایل تیرماه سال جاری پس از هفت سال به تصویب رسید و در حال حاضر کمیته جزا و امور عمومی کمیسیون در حال بررسی های بیشتر آن است.

  وی ادامه داد: تاکنون درخصوص حمل و به کارگیری سلاح های سرد قانونی وجود نداشته و زورگیری با استفاده از سلاح سرد برای سرقت، ارعاب یا تهدید انجام می گیرد. همین موضوع موجب شد ما در مجلس در قانون جرم انگاری کنیم و حمل و نگهداری سلاح سرد را نیز جزو عناوین مجرمانه بدانیم.

  سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه ضعف قانونی در خصوص به کارگیری و حمل سلاح های سرد وجود دارد تصریح کرد: اگر کسی در جیب خود یک چاقوی ضامن دار داشته باشد، کسی نمی تواند از او ایرادی بگیرد و عنوان مجرمانه ای ندارد اما با این مصوبه حمل چاقوی ضامن دار، قمه، زنجیر، پنجه بوکس و این قبیل وسایل جرم محسوب می شوند.

  قره سید خاطرنشان کرد: ان شاالله با تصویب این قانون می توانیم شاهد کم شدن زورگیری ها باشیم البته باید آموزش های لازم نیز به مجریان این قانون داده شود و در عین حال پیشگیری از وقوع جرم انجام گیرد.

  وی در پایان گفت: بررسی جزییات این طرح ان شاالله تا یک ماه آینده در کمیسیون حقوقی به پایان می رسد.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
11