جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56098
  تاریخ انتشار : 30 تیر 1393 15:41
  تعداد بازدید : 368

  رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس

  مسئولیت رسیدگی به قاچاق چوب همچنان در حیطه وظایف دستگاه قضایی است

  رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس٬ با بیان اینکه مسئولیت رسیدگی به قاچاق چوب های جنگلی از دستگاه های قضایی سلب نشده است٬ گفت: دخالت دستگاه اداری تعزیرات حکومتی به معنای سلب اختیارات قوه قضاییه در این مهم نیست.

  محمدرضا تابش در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت٬ با یادآوری سلب مسئولیت رسیدگی به قاچاق و حمل چوب های جنگلی و تهیه هیزم و زغال طی چند ماه اخیر از محاکم قضایی و واگذاری آن در حیطه وظایف دستگاه اداری تعزیرات حکومتی، افزود: مسئولیت رسیدگی به قاچاق چوب های جنگلی٬ تهیه هیزم و زغال از دستگاه های قضایی سلب نشده است.

  نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی٬ افزود: دخالت سازمان تعزیرات در موضوع قاچاق چوب به این معنا نیست که قوه قضاییه مسئولیتی در این مهم ندارد بلکه طبق قانون، قوه قضاییه و حتی دادستان به عنوان مدعی العموم می تواند ورود کرده و موضوع را پیگیری کنند.

  ادامه داد: قوه قضاییه یا دادستان می توانند با محرز شدن جرم در حیطه قاچاق چوب، درباره کسانی که طبیعت را از بین برده و به تخریب محیط زیست دست زده اند اعلام جرم کند.

  این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه مسئولیت حراست از جنگل ها و مناطق حفاظت شده با سازمان حفاظت محیط زیست است٬ تصریح کرد: اگر جرمی در محدوده جنگل ها و مناطق حفاظت شده رخ دهد٬ سازمان تعزیرات حکومتی با آن برخورد خواهد کرد.

  وی با تاکید بر اینکه سازمان تعزیرات حکومتی به موضوعات مرتبط با قاچاق که در محدوده اموال دولتی باشد ورود خواهد داشت٬ افزود: هیچ نوع خللی در چگونگی ورود دستگاه قضا به قاچاق چوب با ورود سازمان تعزیزات حکومتی وارد نخواهد شد.

  رئیس فراکسیون حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی٬ با مهم خواندن نقش دستگاه های حکومتی در حفاظت از محیط زیست٬ گفت: توجه ویژه به منابع طبیعی کشور علاوه بر جلوگیری از تخریب محیط زیست به کاهش چالش های مرتبط با این حوزه یعنی قاچاق چوب منجر خواهد شد.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28175587
اکنون :
67