جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 56330
  تاریخ انتشار : 4 مرداد 1393 12:56
  تعداد بازدید : 373

  جوانان درک درستی از زندگی زیر یک سقف به دست نیاورده اند

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: متاسفانه علی رغم رشد آگاهی های عمومی امروزه بسیاری از جوان ها قبل از تشکیل خانواده هنوز درک درستی از ازدواج و زندگی کردن زیر یک سقف به دست نیاورده اند.

  حمید خالقی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، اظهار کرد: در تبیین و ریشه یابی بسیاری از آسیب ها، به چرخه متعاملی از ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، حقوقی، تربیتی، عاطفی و ... برخورد می کنیم که نهاد خانواده در محور و کانون آن قرار داشته و گسیختگی و عدم انسجام این نهاد عامل بسیاری از آسیب ها در ابعاد مختلف تشخیص داده می شود.

  خالقی یادآور شد: متاسفانه علی رغم رشد آگاهی های عمومی امروزه بسیاری از جوان ها قبل از تشکیل خانواده هنوز درک درستی از ازدواج و زندگی کردن زیر یک سقف به دست نیاورده و نمی توانند برنامه ای منسجم برای آینده زندگی مشترکشان ارائه کنند، به همین دلیل با افزایش روز افزون پرونده های طلاق رو به رو می شویم.

  این مقام قضایی گفت: با توجه به سیر صعودی آمار طلاق لزوم انجام فعالیت های پیشگیری از این آسیب اجتماعی باید در اولویت قرار گیرد؛ در همین راستا با همکاری دادگستری کرمان زوجین متقاضی طلاق به مراکز مشاوره دارای مجوز هدایت می شوند.

  وی با بیان اینکه حتما باید تمام افرادی که قصد طلاق دارند و به دادگاه مراجعه کرده اند، دوره های مشاوره را گذرانده و در صورت عدم توافق و مصالحه به دادگاه مراجعه کنند، گفت: از طریق مراکز مشاوره به این افراد کمک می کنیم تا مشکلات خود را بشناسند و برای آن راهکار پیدا کنند و در صورت عدم حصول سازش پرونده آنها جهت رسیدگی به یکی از شعبات دادگاه خانواده ارجاع می شود.

  خالقی افزود: نحوه ارجاع پرونده های طلاق به مراکز مشاوره بر اساس توانمندی مراکز مشاوره خواهد بود و ارزیابی میدانی توانمندی مراکز مشاوره در دستور کار معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قرار گرفته و با اعزام تیمی از کارشناسان این معاونت، مولفه هایی مانند تعداد پرسنل، تخصص های مورد نیاز مرکز، فضای فیزیکی، میزان موفقیت در سازش و به صورت حضوری مورد بررسی قرار گرفته و سپس با هماهنگی دادگستری شهرستان اقدامات لازم در خصوص نحوه ارجاع مراجعین طلاق به مراکز مشاوره انجام می پذیرد.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
30